Модернізація освітніх програм відповідно до потреб ринку праці регіону
Саме такою була тема воркшопу, який провели у Шептицькому в рамках реалізації проєкту “Robotic Process Automation – крок до ефективності”, який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу, Німеччини, Польщі та Естонії в межах Мультидонорської ініціативи Skills4Recovery, яка впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Solidarity Fund PL (SFPL).
У події взяли участь представники мультидонорської ініціативи Skills4Recovery, Міністерства освіти і науки України, Асоціації вугільних громад, місцевої влади, навчальних закладів, українських компаній та організацій.
Впродовж заходу провели дискусії на тему відповідності підготовки випускників потребам роботодавців та розроблення додаткових компетентностей учнів, які відповідатимуть сучасним потребам ринку.
Керівник Асоціації вугільних громад України Андрій Табінський взяв участь у панельній дискусії щодо синергії освіти, бізнесу й влади, а також зміни навчальних планів в контексті трансформації.
“В Шептицькій громаді є всі можливості для залучення якісних проєктів. Асоціація зацікавлена у підсиленні інституційної спроможності закладів профтехосвіти, у залученні додаткового ресурсу. Ми завжди готові допомагати вугільним громадам у написанні грантових заявок, проте якщо це вмітимуть робити самі заклади освіти, то ефективність однозначно зростатиме.
Професійно-технічна освіта в громадах ніколи не зможе розвиватись у вакуумі, будучи відірваною від реальних потреб ринку. Навчальні заклади і наукові інституції мають працювати у тісній комунікації з бізнесом, який власне і формує реалії ринку і вимоги до майбутніх кадрів. Завдання влади різних рівнів сьогодні - забезпечувати фінансування перспективних ініціатив, координувати всебічну співпрацю й по-максимуму усувати бюрократичні перепони - заради реального швидкого поступу. Важливо, що на шляху змін нас сьогодні всебічно підтримують міжнародні партнери.
Успішні приклади реалізації проєктів у Шептицькій громаді, зокрема й в сфері профтехосвіти, зокрема підготовка в рамках навчальних програм кадрів для сфери ВДЕ, доводять, що тривала і плідна співпраця всіх зацікавлених не тільки можлива, а вкрай необхідна сьогодні”, - зазначив Андрій Табінський.