Шлях до чистої енергії: країни, які повністю відмовилися від вугілля в енергетиці
У боротьбі зі зміною клімату кілька країн уже зробили важливий крок, відмовившись від використання вугілля в енергетичному секторі. Це один із найпотужніших сигналів світу про перехід до відновлювальних джерел енергії та зниження викидів парникових газів. Пропонуємо ознайомитись із переліком цих країн.
Бельгія (2016)
Бельгія стала першою країною в Європі, яка повністю закрила всі вугільні електростанції. Цей крок започаткував нову еру "зеленого переходу" і надихнув інші держави наслідувати її приклад.
Австрія та Швеція (2020)
Австрія та Швеція, стали наступники країнами, що перехопили естафету від бельгійців. Відмовившись від вугілля в енергетичному секторі, продовжують інвестувати у відновлювані джерела енергії.
Португалія (2021)
Португалія закрила останню вугільну електростанцію на 9 років раніше запланованого терміну. Раніше держава планувала відмовитися від вугілля до 2030 року, але завдяки ефективній стратегії перехід відбувся значно швидше.
Велика Британія (2024)
Перша країна "Великої сімки" (G7), яка повністю припинила використання вугілля для виробництва електроенергії. Хоча інші держави G7, поки що продовжують залежати від вугілля, приклад Великої Британії може стати для них поштовхом для пришвидшення "зеленого переходу".
Відмова від вугілля - це не лише боротьба з кліматичними змінами, а й важливий крок у розвитку сталого енергетичного сектору. Приклади цих країн доводять, що побудувати енергетичне майбутнє без шкідливих викидів – реальність, яку можна досягти завдяки спільним зусиллям уряду, бізнесу та суспільства.