Віхи справедливого переходу у вугільних громадах Львівщини
Представники GIZ Ukraine, Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини — зокрема Сіріак Масуе, Міністерства розвитку громад та територій України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, ДП ОК УКРВУГЛЕРЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ, Асоціації вугільних громад України, Львівської та Волинської ОДА, а також Ладижинської територіальної громади здійснили візит до Шептицької та Добротвірської громади з метою ознайомлення з успішними проєктами, які вдалось реалізувати в рамках справедливої трансформації.
Учасники делегації відвідали, зокрема, Простір справедливої трансформації у Шептицькому, Центр відновлювальної енергетики Червоноградського професійного гірничо-будівельного ліцею, гуртожиток Червоноградського фахового гірничо-економічного коледжу та станцію моніторингу повітря, а також гуртожиток Добротвірського ліцею.
“Дякуємо GIZ Ukraine та уряду Німеччини за організацію візиту, а особливо за сприяння у реалізації проєктів, які тепер маємо змогу відвідати та оцінити. Вже сьогодні, завдяки спільним зусиллям наших німецьких партнерів, місцевої влади та ініціативної громадськості можемо продемонструвати успішні кейси у громадах, що стали на шлях справедливої трансформації. Набутий досвід і здобутий результат спонукають до ще більшої активності, до розробки і реалізації ще більших проєктів вже у найближчому майбутньому”, – наголосив керівник Асоціації вугільних громад України Андрій Табінський.
Наприкінці робочої поїздки делегація відвідала Поле Щастя — мальовничу місцину із лавандовими насадженнями неподалік Львова. Таке завершення візиту стало доволі символічним, адже в Німеччині це є одним з варіантів рекультивації шахт. Лаванда добре приживається на бідних і піщаних ґрунтах, властивих колишнім шахтним територіям, потребує мінімального зрошення та водночас повертає життя в деградовані ландшафти, приваблюючи туристів та підтримуючи місцеву економіку.